"ДЖУРА"На Кіровоградщині розпочався новий сезон Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

11 – 12 листопада 2020 року  комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» спільно з комунальним закладом «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» провели в режимі онлайн обласний семінар-практикум з національно-патріотичного виховання для відповідальних за проведення районних (міських, ОТГ) етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) з проблеми «Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» (Джура): основні аспекти її організації та проведення». Робота онлайн-семінару здійснювалася за допомогою сервісу для проведення відеоконференцій та вебінарів ZOOM.

У роботі онлайн семінару-практикуму взяли участь 75 представників органів управління освітою районних державних адміністрацій, міських, селищних рад об’єднаних територіальних громад, керівники закладів освіти, керівники гуртків «Сокіл» («Джура»), виховними роїв, вчителі закладів освіти області.

Під час семінару з організаторами патріотичної роботи на місцях працювали інструктори – працівники комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», викладачі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».

Під час семінару було розглянуто стан та перспективи розвитку національно-патріотичного виховання у закладах освіти Кіровоградської області, форми організації та впровадження гри «Сокіл» (Джура) в закладах освіти області, особливості проведення І, ІІ етапів гри для середньої, старшої вікової групи та головні аспекти заочного конкурсу звітів про роботу роїв для молодшої вікової групи учасників гри.

Кандидат історичних наук, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» Юрій МИТРОФАНЕНКО звернув увагу учасників семінару на виховання юних патріотів на прикладі історичних подій рідного краю, засобами туризму та краєзнавства, а  методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» Сергій КОЛІСНІЧЕНКО,  запропонував методику використання настільних ігр, для підготовки учасників до проходження конкурсу «Відун».

Учасники семінару розглянули особливості проведення та критерії оцінювання залікових конкурсів «Впоряд», «Таборування», «Фізична підготовка», «Пластун», «Метання гранати». «Стрільба» подолання  військової смуги та  туристсько-спортивної смуги перешкод відповідно до умов для середньої та старшої вікової групи учасників гри, Надання домедичної допомоги та транспортування потерпілого в змаганнях «Рятівник». Спільно з інструкторами – працівниками відділення комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» у м. Світловодськ відпрацювали методику строєвої, тактичної, інженерної, фізичної та вогневої підготовки допризовної молоді.
13 жовтня 2020 року на базі БДЮТ Підвисоцького НВО відбулося відкриття 5-го ювілейного районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") у 2020-2021 навчальному році та онлайн-огляд роїв відповідно до наказу начальника відділу освіти, молоді та спорту від 29.09.2020 року №104. В онлайн-огляді взяли участь рої 5-ти навчально-виховних об'єднань.

Переглянути відео...

 Стартував І (районний етап) Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») 2019

0-02-05-601f85f6e4f664c07e08f24a9218dc36


  Відповідно до розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 22 жовтня 2018 року №755-р «Про реалізацію у 2018/2019 навчальному році заходів щодо проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)», з метою патріотичного виховання учнівської молоді на засадах козацько-лицарських традицій, формування активної громадянської позиції та готовності до Захисту Вітчизни, об’єднання зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості щодо поліпшення національно-патріотичного виховання підростаючого покоління, 22 травня 2019 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості Підвисоцького навчально-виховного об’єднання відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
  На урочисте відкриття гри завітало багато гостей та запрошених. Зі святково прикрашеної символікою гри «Джура», державними і козацькими прапорами сцени учасників змагань вітали: заступник голови Новоархангельської райдержадміністрації Поліщук Л. Л., головний спеціаліст відділу освіти молоді та спорту Федик Г. І., настоятель церкви Пресвятої Богородиці отець Петро.   В урочистостях взяли участь керівник БО пошукового загону «Зелена Брама» Фартушний А.І, представники поліції, педагоги, наставники.


 До участі у змаганнях долучилися 7 команд-роїв:
«Запорізькі козаки» Новоархангельського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія» Новоархангельського НВО №1; 
«Сміливці» Новоархангельської ЗШ І-ІІІ ступенів Новоархангельського НВО № 2;
«Підвисоцька січ» Підвисоцької ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Шевченка Підвисоцького НВО; 
«Сіроманці» Торговицької ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Є.Маланюка Торговицького НВО; 
«Відважні» Кам’янецької ЗШ І-ІІІ ступенів Торговицького НВО;
«Сучасні козаки» Кальниболотської ЗШ І-ІІІ ступенів Надлацького НВО;
«Гайдамаки» Надлацької ЗШ І-ІІІ ступенів  Надлацького НВО.   

0-02-05-230829e611cc84c4da7a7aef1b9d59f7
Відкрити урочисте козацьке коло і підняти державний прапор України доручено ройовим усіх роїв.

По закінченню урочистого дійства отець Петро окропив учасників святою водою, побажав успіхів та нових звершень у районному етапі гри,  керівники гуртків БДЮТ Підвисоцького НВО Дудник В.П. та Сергієнко О.А. подарували пісню, а учениці місцевої школи порадували  жартівливим танком.
 Під супровід козацького маршу всі учасники змагань рушили  колоною до меморіальних дошок та пам’ятників с. Підвисокого для вшанування пам’яті і покладання квітів загиблим в роки Другої Світової війни в урочищі «Зелена брама».

Змагання та конкурси в рамках гри «Джура», добре розплановані педагогами БДЮТ у часі, проходили у швидкому темпі: учасники  надавали першу допомогу та  докладали зусиль для подолання зони обстрілу в змаганні «Рятівник»; шукали азимут ворожих складів та передавали радіопередачею в конкурсі «Пластун»; стріляли, метали гранати у ворожий танк; змагалися в туристичній смузі перешкод; показували свою фізичну підготовку на перекладині; демонстрували знання в інтелектуальній грі «Відун»; управлялися в конкурсі строю та пісні «Впоряд» та творчому завданні; співали стройових козацьких пісень.
0-02-05-607a46d65f6ed366eb3c37bc552b2300

0-02-05-00026568e1c34469e7c51e6da039dcfa

0-02-05-9e64845e8fca2e7c3b8ac00a09603e83

0-02-05-673f3ef9bc3865e862647a80827fc506

За рішенням суддівської колегії, яка врахувала результативність виступів роїв у різних видах змагань, переможцями у загальному заліку визнано:
рій «Підвисоцька Січ» Підвисоцької ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Шевченка Підвисоцького НВО - Диплом І ступеня;
рій «Запорізькі козаки» Новоархангельського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Новоархангельського НВО №1 - Диплом ІІ ступеня;
рій «Сіроманці» Торговицької ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Є.Маланюка Торговицького НВО - Диплом ІІІ ступеня.

 Переможці в окремих видах змагань:

1. Конкурс строю та пісні «Впоряд»:
І місце – рій «Підвисоцька Січ»
ІІ місце – рій «Сіроманці»
ІІІ місце – рій «Сучасні козаки»

2.Конкурс «Рятівник»
І місце – рій «Підвисоцька Січ»
ІІ місце – рій «Сучасні козаки»
ІІІ місце – рій «Відважні»»

3. Стрільба із пневматичної зброї
І місце – рій «Сіроманці»
ІІ місце – рій «Запорізькі козаки»
ІІІ місце – рій «Підвисоцька січ»»

4. Туристсько-спортивна смуга перешкод
І місце – рій «Запорізькі козаки»
ІІ місце – рій «Гайдамаки»
ІІІ місце – рій «Підвисоцька січ»»

5. Конкурс «Відун»
І місце – рій «Підвисоцька Січ»
ІІ місце – рій «Сміливці»
ІІІ місце – рій «Запорізькі козаки»

6. Конкурс «Пласт-радіодисципліна»
І місце - рій «Відважні»,  рій «Гайдамаки»,
ІІ місце – рій «Сміливці»
ІІІ місце – рій «Запорізькі козаки»

7. Конкурс «Фізпідготовка»
1 місце – рій «Запорізькі козаки»
2 місце – рій «Підвисоцька січ»
3 місце – рій «Сучасні козаки»

8. Конкурс «Бівак» (таборування):
1 місце – рій «Підвисоцька Січ»
2 місце – рій «Відважні»
3 місце – рій «Гайдамаки»

9. Конкурс «Метання гранати»
1 місце - рій «Підвисоцька Січ»
2 місце – рій «Запорізькі козаки»
3 місце – рій «Сіроманці»

Приємною несподіванкою по завершенню гри став візит помічниці народного депутата України  Максима Полякова, з подарунками від народного депутата учасникам гри та рою-переможцю: дипломами, грамотами, кубком. Організаторам районного етапу гри - БДЮТ Підвисоцького НВО - вручено туристичний намет.

Організатори та координатори районного етапу гри «Джура», учасники змагань висловили щиру подяку:

педагогам навчальних закладів, які підготували і супроводжували дитячі команди-рої, а саме: Соловей С.Г., Дем’яненко О.Л., Рудь В.М., Лисенко Р.О., Жук В.П, Рубнікович К.В. Коротич Д.М., Мойсюк І.В., Донченко І.П., педагогічним працівникам Будинку дитячої та юнацької творчості за підготовку і проведення районного етапу гри «Сокіл» («Джура») – Сергієнко О.А., Ткачук В.В., Сергієнко А.В., Дудник В.П., Сергієнко В.В., Дудник С.П.;
повару – працівниці БДЮТ  Горбатюк В.А., та її помічникам - керівникам гуртків БДЮТ  Сливко Л.В., Гомонюк І.М., Куземчак О.І., Ляховіцькій Л.О. - за смачний обід;
приватному підприємцю Черниш Людмилі Володимирівні, постійному спонсору, - за надані продукти харчування;
приватному підприємцю Віктору Олександровичу Лозінському -  за спонсорські кошти для організації поїздки команди-переможниці для участі в обласних змаганнях гри «Джура»;
народному депутату України Максиму Анатолійовичу Полякову - за кубок для переможців  та подарунок позашкільному закладу – туристичний намет.

****************************

/Files/images/2018-2019_nr_/Джура логотип.png

2018-2019 навчальний рік

Відкриття І (районного) етапу гри "Джура"

/Files/images/22_travnya_djura_/22.05.2019- джура .jpg
22 травня 2019 року на базі БДЮТ Підвисоцького НВО відбулося урочисте відкриття та 1-денне таборування у рамках районного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Сокіл" ("Джура"). Читати детальніше...
До участі у змаганнях долучилися 7 команд-роїв.
/Files/images/22_travnya_djura_/Підвисоке рій.jpg /Files/images/22_travnya_djura_/нвк .jpg /Files/images/22_travnya_djura_/20190522_110609.jpg /Files/images/22_travnya_djura_/зш 2 .jpg /Files/images/22_travnya_djura_/20190522_110559.jpg /Files/images/22_travnya_djura_/20190522_110634-1.jpg /Files/images/22_travnya_djura_/20190522_110755.jpg

Читати детальніше...

**********************************************************************************************************************************************************************

/Files/images/2018-2019_nr_/new_1.gif Районна програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2019-2022 роки. Затверджено рішенням Новоархангельської районної ради від 15 березня 2019 року №302

*******************************************************************************************************************************************************************************************************

/Files/images/2018-2019_nr_/уВАГА.jpgНаказ начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА від 08.02.2019 №81-од "Про проведення обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") (молодша та середня вікові групи) ***************************************************************************************************************************************************************************************************

Дню захисника України та Дню українського козацтва присвячується...

/Files/images/2018-2019_nr_/14.10.jpg

12 жовтня 2018 року на виконання наказу начальника відділу освіти, молоді та спорту від 01 жовтня 2018 року №208 «Про відкриття І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2018/2019 навчальному році, присвяченого Дню українського козацтва та Дню Захисника України» в усіх НВО Новоархангельського освітнього округу проведено цикл тематичних заходів:

/Files/images/2018-2019_nr_/НВК.JPG

у Новоархангельському НВК «загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів - гімназія» відбулася церемонія представлення учасників районного етапу змагань Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Урочисте дійство відбулося під козацький марш, девіз та бойовий оклик рою «Запорізькі козаки»;

/Files/images/2018-2019_nr_/Підвисоке.JPGна базі будинку дитячої та юнацької творчості Підвисоцького НВО відкрито сезон гри «Сокіл» («Джура») 2018-19 н. р. В програмі відкриття гри - посвята в козачата, веселі ігри, запальний козацький танок, змагання з перетягування канату та козацьке багаття (http://pidvysoke-bdut.edukit.kr.ua/gallery/npcionaljno-patriotichna_gra_dzhura/);

/Files/images/2018-2019_nr_/НВК 2.jpg з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві в Новоархангельській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Новоархангельського НВО №2 відбулася урочиста лінійка на тему «Час згадати нашу славу!», під час якої учням школи презентовано здобутки рою «Сміливці» в 2018 році на районному етапі гри «Джура» та представлено новий склад команди. Після урочистої частини між учнями 6 і 7 класів відбулися змагання «Козацькі розваги» (http://larisashcherbak.blogspot.com/2018/10/14.html);

/Files/images/2018-2019_nr_/Торговиця.jpg у закладах Торговицького НВО традиційно відбувається свято, до якого долучаються шкільна родина, батьківська громадськість, жителі сіл - посвята в козачата, під час якої першокласники, урочисто промовляючи клятву «Перед Богом нашим Всевишнім, перед Святою Покровою клянемося...», долучаються до великої січової спільноти; учасники рою «Сіроманці» Торговицького куреня імені Івана Сірка презентували під час свята свою команду (https://shevchuknatalli.wixsite.com/shevchuk/novini-2018-2019-n-r; http://torgov1nvo.wixsite.com/sitetorgovnvo);

/Files/images/2018-2019_nr_/Покотилове.jpg у Покотилівській ЗШ І-ІІ ст. Підвисоцького НВО відбувся захід до Дня Захисника України «Гуртуймося, хлопці!». Учні 4-6 класів, розділившись на 2 курені - «Хортиця» і «Чайка», стали активними учасниками конкурсів «Сильна рука», «Хто швидше одягнеться?», «Хто краще заплете косу?», «Відгадай загадку!», «Втеча з полону!», «Бій півнів», «Затанцюй гопака!», «Хто швидше з'їсть кашу?», конкурсу пісні.

(http://pocotulivskazch1929.blogspot.com/2018/10/12-2018-6.html).


/Files/images/2018-2019_nr_/нарада джура 20181009_092247-1.jpg9-го жовтня 2018 року на базі методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада заступників директорів НВО з виховної роботи та педагогів, відповідальних за організацію та проведення гри "Джура" в закладах освіти.

Учасники наради опрацювали нормативні документи, обговорили питання щодо проведення у 2018/2019 навчальному році шкільного та районного етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

****************************************************************

/Files/images/2018-2019_nr_/Нормативні документи.jpg

Розпорядження голови Кіровоградської ОДА від 22.10.2018 року №755-р "Про реалізацію у 2018/2019 навчальному році заходів щодо проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

Наказ МОН від 04.09.2018 року №966 "Про проведення у 2018/2019 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

Наказ нач. відділу освіти, молоді та спорту Новоархангельської РДА від 01.10.2018 №208 "Про відкриття І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") у 2018-2019 навчальному році, присвяченого Дню українського козацтва та Дню захисника України"

Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки (розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.10.2017 р. № 743-р)

Методичні матеріали для використання у проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення та військовослужбовців щодо встановлення Дня захисника України (доручення Глави Адміністрації Президента України від 23.10.2014 р. № 02-01/3078).

МЕТОДИЧНИЙ посібник "Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра "ДЖУРА". Організація роботи в школі, в районі (місті). Київ, 2014, 167 стор.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ НАКАЗ від 13.06.2012 № 687 "Про затвердження Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру „Сокіл” („Джура”)"


2017-2018 навчальний рік

ОБЛАСНИЙ ЕТАП ГРИ "ДЖУРА" 2018

*********************************************************************************

Нормативно-правова база

Наказ управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації від 08 травня 2018 року № 354-ОД «Про проведення обласного збору активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)»

Наказ начальника відділу освіти, молоді та спорту Новоархангельської РДА від 14.05.2018 № 119 "Про проведення І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)"

Розпорядження голови Кіровоградської ОДА від 17 жовтня 2017 року №517-р "Про реалізацію у 2018 році заходів щодо проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") у навчальних закладах області"

Наказ МОН від 18.09.2017 року №1278 "Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")"

********************************************************************************************************************************************************

І (районний) етап гри "ДЖУРА" сезону 2017-2018 н.р. завершено

/Files/images/djura_2018/ukrainian-flag-2.jpg

25 травня 2018 року завершилися 3-денне таборування та конкурсні змагання районного етапу гри "Джура". У чесній безкомпромісній боротьбі звання найсильнішого здобув рій "ПІДВИСОЦЬКА СІЧ". Вітаємо переможців!!!

/Files/images/djura_2018/підвис. січ діти з грамотами .jpg

/Files/images/djura_2018/січ гімн .jpg

До програми І етапу гри „Джура” були включені такі види змагань та конкурсів: «Візитка рою», "Впоряд", "Влучний стрілок", "Квест", "Рятівник", "Добре діло", "Бівак", "Ватра", "Відун".

Добре підготовленими до всіх конкурсних випробувань виявилися рої "СУЧАСНІ КОЗАКИ" Кальниболотської ЗШ І-ІІІ ступенів Надлацького НВО (ІІ місце в загальнокомандному заліку) та "СІРОМАНЦІ" Торговицької ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Є. Маланюка Торговицького НВО (ІІІ місце в загальнокомандному заліку).

/Files/images/djura_2018/кальниболот 2 місце Сучасні козаки.jpg

/Files/images/djura_2018/кальни.олот сучасні козаки .jpg /Files/images/djura_2018/3 місце сіроманці торговиця.jpg

/Files/images/djura_2018/торговиця сіроманці .jpg

Усі рої-учасники гри у наполегливій, напруженій боротьбі здобули перемогу або призові місця в окремих видах змагань.

/Files/images/djura_2018/нвк запоріз кі козаки .jpgТак рій "Запорізькі козаки" Новоархангельського НВК Новоархангельського НВО №1 виявилися найсильнішими у грі-змаганні "Квест" (І місце).

/Files/images/djura_2018/НВК Квест І місце.jpg /Files/images/djura_2018/нвк перед шикуванням.jpg

/Files/images/djura_2018/відважні камянече .jpgРій "Відважні" Кам'янецької ЗШ І-ІІІ ступенів Торговицького НВО

/Files/images/djura_2018/надлак .jpg

Рій "Гайдамаки" Надлацької ЗШ І-ІІІ ступенів Надлацького НВО

/Files/images/djura_2018/номер 2сміливці .jpg

Рій "Сміливці" Новоархангельської ЗШ І-ІІІ ступенів Новоархангельського НВО №2

/Files/images/djura_2018/ukrainian-flag-2.jpg

/Files/images/djura_2018/з прапором .jpg

Відкриття І (районного) етапу гри "Джура".

/Files/images/djura_2018/вишивка.jpg

23 травня 2018 року на базі БДЮТ Підвисоцького НВО офіційно відкрито І (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Сокіл" ("Джура"). До участі у 3-денному таборуванні з'їхалися 7 роїв з 7-ми навчальних закладів Новоархангельського освітнього округу: «Запорізькі козаки» Новоархангельського НВК Новоархангельського НВО № 1, «Сміливці» Новоархангельської ЗШ І-ІІІ ступенів Новоархангельського НВО № 2, «Підвисоцька січ» Підвисоцької ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Шевченка Підвисоцького НВО, «Відважні» Кам’янецької ЗШ І-ІІІ ступенів Торговицького НВО, «Сіроманці» Торговицької ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Є.Маланюка Торговицького НВО, «Сучасні козаки» Кальниболотської ЗШ І-ІІІ ступенів Надлацького НВО, "Гайдамаки" Надлацької ЗШ І-ІІІ ст. Надлацького НВО.

З вітальними словами до учасників зібрання звернулися заступник голови Новоархангельської райдержадміністрації Поліщук Л.Л., заступник голови Новоархангельської районної ради, почесний голова районної громадської організації "Спілка учасників АТО" Садіков Р.Ю., представник районного військового комісаріату майор Когут В.Я., методист з питань виховної роботи Будник Т.М.

/Files/images/djura_2018/поліщук .jpg /Files/images/djura_2018/я ок IMG-3b385052b4b6f89fd869855913109174-V-1.jpg/Files/images/djura_2018/когут в...jpg

Виступаючі привітали учасників гри та гостей свята і наголосили, що метою гри “Джура” є виховання юних патріотів України на засадах козацько-лицарських традицій, патріотизму, національної гідності; формування високої самосвідомості, активної громадянської позиції та готовності до захисту Вітчизни, здорового способу життя, розвиток духовно багатої та фізично розвиненої особистості; об'єднання зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості щодо поліпшення національно-патріотичного виховання; побажали у чесній безкомпромісній боротьбі здобути перемогу найсильнішому рою.

Вітали учасників гри також маленькі козачата та юні україночки запальним українським танцем.

/Files/images/djura_2018/козачата .jpg /Files/images/djura_2018/танець дівчат відкриття .jpg

У день відкриття гри молоді джури розбили наметове містечко, приготувавшись до 3-денного таборування та конкурсу "Бівак".

/Files/images/djura_2018/табір Рій сміливці.jpg

/Files/images/djura_2018/баул .jpg /Files/images/djura_2018/намети січ .jpg /Files/images/djura_2018/кал ниболота .jpg

/Files/images/djura_2018/вишивка.jpg

**************************************************************************************************************************************************

І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "ДЖУРА" сезону 2017-2018 н. р. відкрито.

12 жовтня 2017 року на базі БДЮТ Підвисоцького НВО відбулося урочисте відкриття районного етапу гри "ДЖУРА" сезону 2017-2018 н.р., присяченого Дню Українського козацтва та Дню захисника України.

До уваги керівників роїв! Методичне забезпечення проведення гри "ДЖУРА" в школі, в районі (місті) можна знайти тут: МЕТОДИЧНИЙ посібник "Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра "ДЖУРА". Організація роботи в школі, в районі (місті). Київ, 2014

Програма відкриття І етапу гри 12.10.2017

/Files/images/djura_12102017/20171012_105702.jpg /Files/images/djura_12102017/20171012_104403-1.jpg /Files/images/djura_12102017/20171012_104241-1.jpg /Files/images/djura_12102017/20171012_111143.jpg

Наказ начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА від 4 жовтня 2017 року №215 "Про відкриття І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "ДЖУРА" у 2017-2018 навчальному році, присвяченого Дню Українського козацтва та Дню захисника України"

*************************************************************************************************************************************

Наказ МОН від 18.09.2017 року №1278 "Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")"

*****************************************************************************************************************************************************************

ВІТАЄМО СРІБНИХ ПРИЗЕРІВ!!!!

/Files/images/djura_1705-19052017/Диплом ІІ ступеня.jpg

У Кропивницькому завершився обласний етап Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "ДЖУРА", який тривав протягом 8-12 червня.

Юні патріоти змагалися за право бути кращими стрільцями, слідопитами та рятівниками, демонстрували вміння надавати невідкладну медичну допомогу, долали туристичну смугу перешкод, випробовували себе у спортивному орієнтуванні, облаштовували місця для відпочинку і ночівлі в умовах природного середовища.

За найвищою кількістю балів у загальному заліку перемогла команда з Кропивницького (І місце). НАШ РІЙ "ПІДВИСОЦЬКА СІЧ" ЗДОБУВ СРІБЛО (ІІ місце). Юні активісти з Маловисківського району посіли ІІІ місце.

/Files/images/djura_1705-19052017/Коваленко вітає.jpgЗаступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко привітав команди-переможниці, подякував усім учасникам гри за їхню наполегливість, командний дух, стремління до перемоги. ВІТАЄМО НАШИХ СРІБНИХ ПРИЗЕРІВ!!!!

*************************************************************************************************************************************************************************************

/Files/images/djura_1705-19052017/0806170603.jpgУ Кропивницькому стартував обласний етап Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "ДЖУРА"

8 травня 2017 року на Театральній площі Кропивницького відбулося урочисте відкриття обласного збору активістів гри "Джура". У зиаганнях беруть участь 30 команд-переможниць міських та районних етапів гри з усієї Кіровоградщини. Загалом це 250 хлопців та дівчат віком до 17 років.

Учасників гри привітав перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко, побажавши усім успіхів і наполегливої боротьби у грі.

Учасники урочистостей пройшли парадом по вулиці Дворцовій до площі Героїв Майдану, де вшанували пам'ять загиблих героїв Небесної сотні покладанням квітів.

/Files/images/djura_1705-19052017/0806170613.jpg /Files/images/djura_1705-19052017/0806170614s.jpg

Змагання триватимуть протягом 8-12 червня 2017 року на базі Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

/Files/images/djura_1705-19052017/0806170601.jpg /Files/images/djura_1705-19052017/0806170610.jpg

Честь Новоархангельського району захищатиме рій-переможець районного етапу гри "ПІДВИСОЦЬКА СІЧ", команда Підвисоцької ЗШ І-ІІІ ступенів ім.Т.Шевченка Підвисоцького НВО. Побажаємо удачі нашим січовикам!


*******************************

Завершився І (районний) етап гри "ДЖУРА".


У районному етапі гри "ДЖУРА" взяли участь 7 роїв: "Козаки-мандрівники" Новоархангельського НВК Новоархангельського НВО №1, "Сміливці" Новоархангельської ЗШ І-ІІІ ст. Новоархангельського НВО №2, "Підвисоцька Січ" Підвисоцької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Т.Шевченка Підвисоцького НВО, "Блискавичні шаблі" Тернівської ЗШ І-ІІІ ст. Підвисоцького НВО, "Відважні" Кам'янецької ЗШ І-ІІІ ст. Торговицького НВО, "Сіроманці" Торговицької ЗШ І-ІІІ ст. ім. Є.Маланюка Торговицького НВО, "Сучасні козаки" Кальниболотської ЗШ Надлацького НВО.

На підставі рішення суддівської колегії ПЕРЕМОЖЦЯМИ районного етапу гри визнано рій "ПІДВИСОЦЬКА СІЧ" Підвисоцької ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Шевченка Підвисоцького НВО (керівник команди - Соловей С.Г, учитель предмету "Захист Вітчизни"). Вітаємо переможців! Бажаємо успіхів і удачі в обласному етапі гри "ДЖУРА", який відбудеться 8-12 червня 2017 року.


************************************************************************************************************************

Урочисте відкриття І (районного) етапу гри "ДЖУРА"

17 травня 2017 року відбулося урочисте відкриття І (районного) етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура". Протягом трьох днів учасники змагатимуться у різноманітних конкурсах і змаганнях. Команда-переможець представлятиме район на обласному етапі гри. Нехай переможе найсильніший!!!

Наказ відділу освіти, молоді та спорту від 11.05.2017 №120 "Про проведення І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура".

Програма І (районного) етапу гри 17-19 травня 2017 року

/Files/images/djura_1705-19052017/170520173097.jpg /Files/images/djura_1705-19052017/170520173115.jpg /Files/images/djura_1705-19052017/170520173106.jpg /Files/images/djura_1705-19052017/170520173123.jpg

***************************************************************************************

Інструктивно-методична нарада заступників директорів НВО та завідувачів шкіл з виховної роботи

11 квітня 2017 року на базі методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада заступників директорів з виховної роботи з питань організації та проведення районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура".

/Files/images/djura_13102016/IMAG0755.jpg /Files/images/djura_13102016/IMAG0762.jpg

Учасники наради опрацювали Розпорядження голови Кіровоградської ОДА від 29 березня 2017 року №146-р "Про реалізацію у 2017 році заходів щодо проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") у навчальних закладах області" та обговорили примірний перелік змагань і конкурсів на районному етапі гри.

*********************************************************************************************


Готуємося до районного етапу гри


Інтелектуальна вікторина-конкурс "ВІДУН" (збірка завдань) для керівників гурткової роботи за напрямом національно-патріотичного виховання та керівників гуртків (роїв) козацько-лицарського виховання "ДЖУРА". КПНЗ "Київський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання"


Конкурс "Впоряд". Рій "Ятаган" Черкаської ЗШ №7

Конкурс "Впоряд". Рій "Ратиборець". Черкаська обл. Черкаський обласний центр туризму

****************************

Урочисте відкриття І (районного) етапу Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Джура" сезону 2016/2017 навчального року

13 жовтня 2016 року на базі БДЮТ Підвисоцького НВО відбулося урочисте відкриття районного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної, дитячо-юнацької гри «Джура». Відповідно до плану роботи Новоархангельського районного координаційного центру національно-патріотичного виховання «Патріот» у І турі районного етапу взяли участь команди-рої семи загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів: «Козаки-мандрівники» Новоархангельського НВК, «Сміливці» Новоархангельської ЗШ, «Підвисоцька січ» Підвисоцької ЗШ ім. Т.Шевченка, «Гайдамаки» Надлацької ЗШ, «Сіроманці» Торговицької ЗШ ім. Є.Маланюка, «Відважні» Кам’янецької ЗШ, «Сучасні козаки» Кальниболотської ЗШ.

/Files/images/djura_13102016/06.jpg /Files/images/djura_13102016/IMG_0356.JPG

Учасники представили свої команди у конкурсі «Візитка рою», позмагалися в інтелектуальних випробуваннях «Конкурс ройових» та «Відун», продемонструвавши знання з історії українського козацтва, відповіли на теоретичні запитання з надання першої долікарської допомоги конкурсу «Рятівник».

/Files/images/djura_13102016/IMG_0418.JPG /Files/images/djura_13102016/IMG_0340-1.JPG

Наступним етапом гри «Джура» буде змагання роїв у 5-ти навчально-виховних об’єднаннях у травні 2017 року та змагання переможців в НВО за участь в обласному етапі гри.

***************************************************************************************************************************************************************************

Символіка гри "Сокіл" ("Джура"). Підготовка рою до участі у різних етапах гри

/Files/images/djura_17062016/Джура.jpg /Files/images/djura_17062016/Душу - Богові.jpg

**********************************************************************************************************************************************************************************************************************

Всеукраїнський молодіжний клуб "ДЖУРА" - Теоретико-методологічна база

******************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Що таке гра "ДЖУРА"? Інформаційний фільм. Всеукраїнська Гра "ДЖУРА" - 2014, Хортиця

*****************************************************************************************************************************************************************

/Files/images/djura_17062016/2.jpg

Стартував І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "ДЖУРА".

З метою виховання в підростаючого покоління любові до рідного краю, патріотизму та готовності до захисту своєї Батьківщини, на виконання плану заходів районного координаційного центру національно-патріотичного виховання, зусиллями педагогів Підвисоцького БДЮТ 17 червня 2016 року започатковано І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "ДЖУРА". Козацькі рої до участі в грі підготували 6 закладів: Підвисоцька (рій "Підвисоцька січ"), Нерубайська (рій "Невгамовні"), Покотилівська (рій "Покотиловогорошки"), Тернівська (рій "Блискавичні шаблі"), Копенкуватська (рій "Волоцюги"), Кам'янецька (рій "Відважні") загальноосвітні школи.

/Files/images/djura_17062016/IMG_4477.JPG"Джура стартувала урочистим відкриттям. Змагання роїв розпочалися з конкурсів: "Візитка рою" (оцінювалися гімн, емблема, девіз, прапор, позивний та одностій), "Впоряд" (зовнішній вигляд, організованість, якість виконання впорядових наказів, маршової патріотичної пісні), "Ватра" (мистецьке представлення рою), "Відун", "Рятівник", "Квест".

/Files/images/djura_17062016/IMG_4473.JPG /Files/images/djura_17062016/я.jpg

/Files/images/djura_17062016/3.jpg/Files/images/djura_17062016/IMG_4467.JPG/Files/images/djura_17062016/IMG_4502.JPG

За програмою гри кожен рій розбив і оформив своє наметове містечко; відбулася година знайомств, під час якої за допомогою ігор, тренінгів діти знайомились один з одним. Працювала з ними соціальний педагог БДЮТ Сергієнко А.В.

Під час конкурсу «Ватра» кожен рій в театральній формі розкривав історію козаків, їх звичаї і обряди. Найкращими тут були учасники рою "Підвисоцька січ". Перший день змагань закінчився веселою дискотекою та вечірнім багаттям.

/Files/images/djura_17062016/5.jpgДругий день гри був особливо насиченим. Розпочався він конкурсом «Впоряд» (конкурс строю і пісні) сильнішими в ньому були «Покотиловогорошки» (керівник Соловей С.Г.) та «Підвисоцька січ» (керівник - Сергієнко Т.С.). Після конкурсу «Впоряд» учасники гри показали свою майстерність в стрільбі. Найбільше очок набрали рої Підвисоцької та Нерубайської шкіл./Files/images/djura_17062016/4.jpg

В інтелектуальному конкурсі «Відун» кращими були рої «Підвисоцька січ» та «Волоцюги» з Копенкуватської ЗШ.

Виконуючи завдання гри «Квест», учасники повинні були знайти за спеціальними описами певні підприємства, організації, місцини села Підвисокого; на кожній з умовних точок працював суддя, необхідно було розв’язати поставлене ним завдання. У грі «Квест» найвищу майстерність продемонстрував рій «Блискавичні шаблі» Тернівської ЗШ.

Третій день гри розпочався конкурсом «Рятівник» - керівник конкурсу медична сестра Качан Л.М. На цьому конкурсі учасники гри відповідали на теоретичні питання щодо надання першої долікарської допомоги та виконували практичні завдання: накладання пов'язок, транспортування, непрямий масаж серця, накладання джгута. В конкурсі "Рятівник" відзначились рої Тернівської і Кам’янецької шкіл.

Цікавим і захоплюючим став для учасників гри етап «Туристсько-спортивна смуга перешкод»: переправа по купинах, жердинах, колоді, за допомогою маятника, цирку, подолання «павутини» та тунелю з «автоматом». Все це виконувалось на час з урахуванням штрафних очок. Першими на цьому етапі були «Блискавичні шаблі» Тернівської ЗШ.

За загальними підсумками переможцями гри стали: «Блискавичні шаблі», «Підвисоцька січ» та «Волоцюги». Вони були нагороджені грамотами за першість у змаганні, а також відзначено кожен рій, який був кращим на одному з етапів. Гра «Джура пройшла цікаво і організовано.

/Files/images/djura_17062016/IMG_8883.JPG /Files/images/djura_17062016/Покотиловогорошки.jpg /Files/images/djura_17062016/IMG_8904.JPG /Files/images/djura_17062016/IMG_8924.JPG

Організатори та координатори районного етапу гри "ДЖУРА", педагоги Підвисоцького БДЮТ , висловили подяку відділу освіти, молоді та спорту в особі начальника Керлсона С.В. за допомогу у підвезенні дітей та вирішенні певних організаційних питань, Підвисоцькому сільському голові Хащевацькому І.Ф., директору Підвисоцької ЗШ Гаврилюку С.П., усім поварам Підвисоцької ЗШ: Юрченко Т.А, Пічкур Л.П, Кукурудзі О.М за смачні сніданки, обіди,вечері та медичній сестрі Качан Л.М., яка відповідала за здоров’я дітей, працювала на етапі, допомагала в їдальні. Особливу подяку висловлено директорам шкіл Стеценко О.Л, Настенко М.М., Поліщук В.В. Дітуні Т.Г, Павлюку М.В. , Гаврилюку С.П та керівникам команд - вчителям шкіл, які взяли участь у грі «Джура»: Вендюк О.В., Грицику Д.Ю, Солов’ю С.Г., Добровольській Н.І, Задорожньому В.А.,Маєвській Г.Г, Ісайчук І.М, Криворучку П.П., Поліщук Л.Л., Кравчук Л.І, Майдибурі А.В, Майдибурі С.А, Жукові В.П., Маєвському В.І., Сергієнко Т.С., які приклали максимум зусиль для участі дітей в грі, їх відпочинку та збереженню життя і здоров’я.

/Files/images/djura_17062016/IMG_4526.JPG

Добре організованою і злагодженою слід визнати роботу педагогічного колективу Підвисоцького БДЮТ у підготовці і проведенні гри «Джура»: кожен конкурс, кожне питання чи завдання були підготовлені з особливою відповідальністю. Підвезення продуктів харчування, нічне чергування, робота на етапах - все це взяли на себе педагогічні і технічні працівники БДЮТ: Сергієнко В.В, Дудник С.П, Ткачук В.В., Сергієнко А.В, Сергієнко О.А, Гончар С.А, Дудник В.П.,СливкоЛ.В., Гомонюк І.М, Ляховіцька Л.О, Поліщук К.О., Сергієнко С.А, Горбатюк В.А., Сергієнко А.П., Положай О.І.

Перший старт дано. Сподіваємось, що виховання патріотизму, любові до рідного краю, знання його історії та високої готовності до захисту своєї Батьківщини стане першочерговим завданням і на наступний 2016-2017 навчальний рік, а участь у районному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри «Джура» братимуть команди всіх шкіл та навчальних об’єднань нашого району.

Немає коментарів:

Дописати коментар